۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان » سیاسی
  • شناسه : 1864
  • 29 ژانویه 2021 - 11:31
  • 239 بازدید
  • ارسال توسط :
آمریکای ترامپ یا بایدن در ماهیت تقابل با ایران انقلابی هیچ گونه تفاوتی ندارند/ مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال کشور در عرصه های مختلف است
امام جمعه ماهنشان:

آمریکای ترامپ یا بایدن در ماهیت تقابل با ایران انقلابی هیچ گونه تفاوتی ندارند/ مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال کشور در عرصه های مختلف است

امام جمعه ماهنشان با اشاره به اینکه آمریکای ترامپ یا بایدن در ماهیت تقابل با ایران انقلابی هیچ گونه تفاوتی ندارند اگر چه در روش ها و تاکتیک ها ممکن است تفاوت داشته باشند جو بایدن در راهبرد هایش همان ترامپ و در تاکتیک هایش همان اوباما است.

به گزارش خبر ماهنشان؛ حجت الاسلام محمد رضا علی اکبری امروز در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه با بیان اینکه راهبرد اعلامی از سوی رهبر حکیم انقلاب نه مذاکره نه برجام هیچ کدام برای ما اهمیت ندارد، اظهارداشت: آنچه در این مسیر مهم است در بخش فوری آن رفع سریع همه تحریم ها، سپس بازگشت به برجام است در بخش پایدار و دراز مدت نیز خنثی سازی تحریم‌ها در اولویت همه مسئولان باید باشد و هیچ گونه تخطی نباید انجام گیرد .

وی افزود: طبق اقرار آمریکاییان، جنبش تکفیری‌ها دست ساز دولت اوباما بوده و جو بایدن معاون اول همان دولت و طراح تجزیه عراق به سه بخش شیعه و سنی و کرد می باشد و اکنون همین طراح بی ثبات سازی غرب آسیا دوباره به کاخ سفید بازگشته و تحرکات گروهک خیانتکار جنایتکار داعش در سوریه و عراق خبر از جشن خونین آنها دارد . ولی ما دوباره به بایدن و تمام ماجراجویان اعلام می‌کنیم ایران با همان توان، نظامی مثال زدنی و خیلی بیشتر از آن و با کوله‌باری از تجربه آماده دفع هرگونه توطئه می‌باشد.

خطیب جمعه ماهنشان گفت: حملات پهپادی و موشکی که در روز شنبه ۴ بهمن ۹۹ به ریاض از طرف عراق صورت گرفت در راستای انتقام خون شهدای تروریستی بغداد که دو نفر از اتباع سعودی عامل آن بودند، است و پیام راهبردی این حمله برای بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این است که دوره مصونیت اقدامات خرابکارانه برای دولت‌های عربی حاشیه خلیج فارس پایان یافته و تعدی کنندگان باید هزینه و تاوان آن را پرداخت کنند، و به اسرائیل و ایادی آن پیام بی‌ثباتی دارد.

حجت الاسلام علی اکبری با اشاره به روز یکشنبه ۱۲ بهمن و بازگشت پیروزمندانه امام خمینی رحمهالله به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی این روز را تبریک گفته با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهارداشت: از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عدالت،استقلال، معنویت، آزادی، کرامت زن، مردم سالاری دینی، گسترش رفاه عمومی است .
وی برای درک صحیح، مردم و جوانان به معتبرترین منابع بین المللی نظیر داده های اطلاعاتی ،سازمان ملل و بانک جهانی، سازمان جهانی غذا و کشاورزی سازمان جهانی سلامت ،دفتر برنامه ریزی توسعه ملل متحد و دیگر مراجع آمار جهانی ارجاع دادند تا خود شاهد اقرار انان به این پیشرفت ها باشند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: بیان دستاوردهای انقلاب بدین معنا نیست که جمهوری اسلامی در ایران در این ۴۲ سال بدون نقص بوده بلکه بدین معناست که کشور در مسیر پیشرفت قرار داشته و به آرمان‌های خود نزدیک می‌شود .
حجت الاسلام علی اکبری با اشاره به این مطلب که دشمن در صدد تصویر سازی غلط از وضعیت کشور و کوچک جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است، از آحاد مردم و مسئولین خواست تا اولاً دستاوردهای انقلاب را درک نموده و به نسل‌های جوان تفهیم نمایند.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای اصلی انقلاب، استقلال را از دستاوردهای اصلی انقلاب دانست و افزود: استقلال یکی از اصول مهم قانون اساسی است، و این استقلال هم به همین آسانی به دست نیامده لذا وظیفه آحاد مردم و مسئولین حفظ استقلال کشور می باشد، استقلال در کنار جمهوریت و اسلامیت نظام قرار دارد چرا که ما شاهد استقلال نظام در عرصه های مختلف سیاسی ،نظامی ،فرهنگی ،اقتصادی وفکری هستیم.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به مناسبت های هفته، روز چهار شنبه ۱۵ بهمن مصادف با ۲۰ جمادی الثانی ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر و روز زن را خدمت همه مادران و بانوان تبریک گفته و با بیان اینکه حضرت زهرا اسوه و الگو و شاخص بوده و همگی باید به او و فرزندان معصومش اقتدا کنیم، گفت: اگر زنان و بانوان ما پذیرفته اند که روز تولد حضرت زهرا سلام الله علیها، روز زن باشد باید به او اقتدا کنند و راه و منش ایشان را الگو و اسوه خود نمایند.
حجت الاسلام علی اکبری در پایان از سفر یک روزه استاندار محترم به شهرستان و رسیدگی به مشکلات قدردانی و تشکر کرد اظهارداشت: استاندار زنجان مشکل اصلی شهرستان را خام فروشی دانست و از دولت و مسئولین خواست تا جلوی خام‌فروشی و خروج مواد خام از شهرستان را از طریق ایجاد صنایع تبدیلی و فناوری بگیرند و باعث اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان گردند و همچنین از مسئولین خواست تا خواسته‌های کشاورزان برای صدور مجوز پرورش ماهی و تامین آب کشاورزی توجه ویژه نمایند .
وی در ادامه از همه مسئولین خواست تا مراحل اداری و کاغذ بازی را از سر راه تولید کنندگان رفع کنند تا تولیدکنندگان وبا سرمایه‌گذاران شهرستانی و خارج از شهرستانی همکاری نموده تا شعارسال که همان جهش تولید می باشد تحقق یابد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*