۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 2035
  • 17 آوریل 2021 - 8:58
  • 274 بازدید
  • ارسال توسط :
آیا یک پمب بنزین در شهر معدنی “ماهنشان” کافی است؟ / ضعف مسئولان استانی یا شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

آیا یک پمب بنزین در شهر معدنی “ماهنشان” کافی است؟ / ضعف مسئولان استانی یا شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

شهر ماهنشان با اینکه شهری معدنی محسوب می‌شود ولی متاسفانه کمبود جایگاه پمب بنزین در این شهرستان سبب نارضایتی شهروندان شده است.

 شهر ماهنشان با جمعیت ۴۰ هزار نفری شهری و روستایی و به دلیل بهره‌مندی از بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه همواره شاهد حجم بالایی از تردد در سطح جاده‌های خود است که نیازمند سوخت‌گیری می‌شوند. اما شهر ماهنشان تنها دارای یک جایگاه پمپ بنزین است که این مسئله همواره مورد نقد اهالی قرار دارد علاوه بر کمبود جایگاه‌، خرابی گاه‌ و ‌بی‌گاه نازل‌ها نیز سبب می‌شود تا مردم ساعت‌ها در صف سوخت‌گیری معطل بمانند.

این درحالی است که سوال مردم این است چرا این شهر با داشتن چنین ظرفیتی باید تنها از یک پمپ بنزین بهره‌مند باشند؟ چرا تعمیر خرابی نازل‌ها گاها تا ساعت‌ها زمان‌بر شده و مردم را جهت سوخت‌گیری خودرو‌ها چندین ساعت معطل می‌کند؟

علی یکی از رانندگان ماهنشانی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: این شهر فقط یک جایگاه پمب بنزین دارد و برای سوخت‌گیری مجبوریم ساعت‌ها در صف بنزین منتظر بمانیم. البته این شرایط منوط به زمانی است که نازل‌های این جایگاه سالم باشد  و خراب نباشند.

محمد یکی دیگر از شهروندان ماهنشانی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: برای سوخت‌گیری مجبور هستیم به دلیل شلوغی نصفه شب مراجعه کنیم تا خودروهای کمی در صف باشند.

احمد یکی دیگر از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: از آنجایی که این شهر یک جایگاه بنزین دارد و البته اکثر اوقات نازل آن خراب است مجبور هستیم ساعت‌ها در صف منتظر بمانیم. متاسفانه این شهرستان با کمبود جایگاه مواجه است.

سرمایه‌گذاری تقاضا نداده برای احداث جایگاه

در این خصوص حمید حبیبی، مدیر‌عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان زنجان در طول سال گذشته پیگیری‌های متعددی برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی داشته تا اقدام به احداث جایگاه جدید بنزین نماید.

وی با بیان اینکه متاسفانه پیمانکار بخش خصوصی که توانمند باشد و اعلام آمادگی جهت احداث جایگاه نماید وجود نداشته است، افزود: گاها افرادی قول همکاری می‌دهند اما در اواسط مسیر قبل از رسیدن به نتیجه مشخص از ادامه کار انصراف می‌دهند.

مدیر‌عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان زنجان با بیان اینکه جایگاه پمپ بنزین شهر ماهنشان تحت پوشش تعاونی قرار دارد، گفت: بعضاً ناهماهنگی بین اعضای تعاونی سبب می‌شود تا تعمیر نازل‌هایی که دچار مشکل شده‌اند زمانبر شود اما طبق آخرین پیگیری که شرکت نفت داشته تعمیرات نازل‌ها را انجام داده و جایگاه فعال است.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت آمادگی این را دارد تا پس از بررسی، مجوز‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران صادر کند، تصریح کرد: کسانی که شرایط لازم برای احداث جایگاه را دارند به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان مراجعه کنند.

با این وجود، مشکل کمبود جایگاه سوخت‌گیری و خرابی گاه و بی‌گاه تنها جایگاه پمپ بنزین در شهر ماهنشان همچنان پایدار است و برخی اوقات تبدیل به یکی از اساسی‌ترین معضلات رانندگان و مطالبه آنان از مسئولان امر در احداث جایگاه جدید می‌شود. حال سوال می‌شود که مقصر وجود فقط یک جایگاه پمب بنزین در شهر معدنی ماهنشان کدام سازمان و کدام مسئول است؟

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*