۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1491
  • 07 نوامبر 2020 - 7:13
  • 519 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : زینب بالایی
ارزش ریالی اعتبارات شهرداری واقعا کم است/تمامی کوچه ها تا پایان سال ۹۹ و یا اوایل سال ۱۴۰۰آسفالت میشود/ عدم وجود کمربندی در داخل ماهنشان و نبود جایگاه پمپ بنزین و گازوئیل در خارج از محدوده شهری در ماهنشان

ارزش ریالی اعتبارات شهرداری واقعا کم است/تمامی کوچه ها تا پایان سال ۹۹ و یا اوایل سال ۱۴۰۰آسفالت میشود/ عدم وجود کمربندی در داخل ماهنشان و نبود جایگاه پمپ بنزین و گازوئیل در خارج از محدوده شهری در ماهنشان

شهرداری ماهنشان گفت: مبلغ اعتبارات تخصیص یافته برای شهرداری با توجه به اوضاع فعلی اقتصادی مملکت خیلی اندک و آن هم با اوراق یک ساله و دو ساله است.

حسن ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبر ماهنشان با بیان اینکه معضل بزرگ فعلی شهرداری ماهنشان نبود اعتبارات است،گفت: ارزش ریالی اعتباراتی که از برنامه و بودجه برای شهرداری ماهنشان تخصیص پیدا میکند خیلی کم بوده و با این مبلغ در این شرایط گرانی چندان نمی شود مشکلات و برنامه های شهرداری را انجام داد.
وی افزود: امسال ۴۳ میلیون و ۹۰۰ تومان دولت به شهرداری اختصاص داده است که شاید با این مبلغ در دهه های دولت های قبلی میشد صدمتر را آسفالت کرد اما باتوجه به اوضاع اقتصادی مملکت با این مبالغ کم چندان کاری را نمیشود به پیش برد و برنامه های آسفالت و زیبا سازی شهر رسید.
شهردار ماهنشان با اشاره به میزان درآمد مردم شهرماهنشان،گفت: منبع در آمد شهرداری ها می تواند بجز تخصیص اعتبارات دولتی از در آمد شهری از سوی مردم باشد که با توجه به اینکه میزان در آمد ۶۰ درصد مردم ماهنشان زیر مبلغ تعریف شده است، لذا این امر هم زیاد جواب نمی دهد و منتفی شده است چرا که با بررسی های سالهای گذشته و عملی کردن این امر به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکردیم.بنابراین شهرداری از قبل درآمد های خودش و اعتبارات استانی و کشوری قدم های توسعه را بر میدارد.
ملکی با اشاره به عملکرد شهرداری در سالهای گذشته تا به اکنون اظهارداشت: تمامی کوچه های بافت قدیم شهرماهنشان که زادگاه شهدای جنگ تحمیلی ماهم هست، بجز دو سه مورد که آن هم به دلیل جابجایی تیر برق و عقب نشینی هایی که باید انجام شود، آسفالت شده و این دو سه مورد کوچه هایی باقی مانده بلافاصله بعد از کارهای زیرسازیش آسفالت خواهد شد.
وی افزود: کوچه هایی از بدو ورود همچنان بدون آسفالت و زیر سازی هستند که در تلاشیم مشکلات آنها را رفع کرده و تا پایان سال ۹۹ آنها را آسفالت کنیم که اگر این مشکلات حل نشود و اعتبارات امسال دسمان را نگیرد ان شاءالله در سال۱۴۰۰ دیگر حل خواهد شد.
شهردار ماهنشان بعد از مطرح کردن مشکلات چاله چوله های سطح شهر از سوی خبرنگار گفت: اصلی ترین و پر دغدغه ترین مشکلات ما سر این موضوع هست که آسفالت خیابان های سطح شهر ماهنشان چه در دوره های قبل چه الان با بهترین کیفیت حالا کم و زیاد انجام میشود اما اینجا مشکل اساسی وجود دارد که نه تنها آسفالت سطح شهر را از بین می برد و چاله چوله های فراوانی را بوجود می آورد به زیر سازی های اداره آب و فاضلاب نیز خسارت وارد میکند که هر لحظه گذری از ماهنشان داشته باشیم می بینیم یه جایی را می کنند و جای دیگری را پر میکنند علت اصلی این خسارت ها عدم وجود کمربندی در داخل شهر ماهنشان هست .
ملکی ادامه داد: ۹۰ درصد کامیون های سنگین که از اطراف ماهنشان بار معادن را حمل کرده و در معادن فعالیت میکنند گاهی با بار بیش از ۴۰ تن از داخل شهر تردد کرده و به آسفالت شهری که برای ماشین های سبک طراحی شده و همچنین زیر سازی های آب و فاضلاب که هر روز شاهد شکستگی ها هستیم خسارت وارد میکنند.
وی با بیان اینکه تاسیسات شهری در رابطه با استحکام فشار قائم بر کامیون هایی با بار بیش از ۴۰ تن را ندارند، افزود: نبود پمپ بنزین و گازوئیل برای سوخت گیری خارج از محدوده شهری باعث تردد این کامیون ها شده و خسارت هایی را به زیر سازی های شهرداری و اداره آب و فاضلاب واردمیکنند.
شهردار ماهنشان یکی از علت ازدیاد سرعت گیر ها در سطح شهر ماهنشان را هم همین تردد کامیون ها دانست،گفت: بخاطر جلوگیری از تردد با سرعت زیاد و درخواست از سوی مردم این سرعت گیرها تعبیه شده و دراسرع وقت نیز آنها را رنگ خواهیم زد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*