۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان » سیاسی
  • شناسه : 856
  • 30 آگوست 2019 - 15:02
  • 767 بازدید
  • ارسال توسط :
تا زمانی که چارچوب فرهنگ جامعه مبتنی بر ارزش‌های دینی نباشد، جامعه به سعادت نخواهد رسید

تا زمانی که چارچوب فرهنگ جامعه مبتنی بر ارزش‌های دینی نباشد، جامعه به سعادت نخواهد رسید

به گزارش خبر ماهنشان: حجت الاسلام حسینعلی زاهدی مور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دولت به مناسبت هفته دولت گفت: همچنانکه رهبر انقلاب تاکید کردند؛ دولت باید در ترویج حجاب و برخورد با پدیده شوم بی‌حجابی اقدام و برخورد انقلابی داشته باشد. تا زمانی که […]

به گزارش خبر ماهنشان: حجت الاسلام حسینعلی زاهدی مور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دولت به مناسبت هفته دولت گفت: همچنانکه رهبر انقلاب تاکید کردند؛ دولت باید در ترویج حجاب و برخورد با پدیده شوم بی‌حجابی اقدام و برخورد انقلابی داشته باشد. تا زمانی که چارچوب فرهنگ جامعه مبتنی بر ارزش‌های دینی نباشد، جامعه به سعادت نخواهد رسید.
وی افزود: رئیس جمهور سوگند یاد کرده که مدافع و مروج مذهب ناب تشیع باشد، لذا حجاب که از ضروریات اسلام است، دولت نمی‌تواند با دغدغه چند نفر مرفه غربگرای تویتتری که بعضاَ مسئولیت‌هایی هم دارند، عمل کند.همچنین بنا به دستور ایشان دولت باید از ورود به مسائل حاشیه‌ای مانند برخی مصادیق حاشیه ای و فرعی یا با اولویت کمتر که در شرایط حاضر باعث شده بخشی از انرژی کشور مصروف آن شود و کارهای با اولویت بالا بر زمین مانده یا به کندی انجام شود، دوری کند.

خطیب جمعه ماهنشان با برشمردن برخی از مسائل حاشیه از جمله ۱-انتخاباتی کردن زودرس فضای سیاسی کشور و یاایجاد شائبه حمایت از برخی کاندیداها ۲-طرح موضوع ضرورت استعفای دولت در ماههای اخیر توسط برخی جریانهای هم سو با دولت ۳-هم صدایی بعضی از دولتمردان با جنگ روانی دشمنان در رابطه با مسائلی چون حجاب و عدم برخورد با هنجارشکنان ۴-طرح موضوع رفراندوم پیرامون موضوعاتی که ساز وکار حل آن به روشنی در قوانین و ساز وکارهای نظام مشخص شده است۵ -موضوع رفتن زنان به استادیوم های ورزشی ۶- موضوع برگزاری کنسرت ها وتبدیل کردن آن به مسئله اصلی کشور که پرداختن به امور حاشیه‌ای با هدر دادن سرمایه‌ها و توانمندی‌های دولت، و ناامید سازی مردم، سرمایه‌های اجتماعی جامعه را هم به هدر خواهد داد. ضمن آن که همین حاشیه‌سازی‌هاست که زمینه را برای برخی فرصت طلبان داخل دولت برای شانه‌ خالی کردن از بار مسئولیت و انجام وظایف اصلی فراهم خواهد ساخت. در یک کلمه باید گفت که حاشیه‌سازی و فراموشی امور اصلی خواست دشمن بوده و در وضعیت فعلی خطرناکتر است.
حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه از اقدامات انقلابی قوه قضائیه با تمام وجود راضی هستیم و اقدامات ایشان را حمایت می‌کنیم اظهارداشت: مردم از قوه قضائیه می‌خواهند با کسانی که در برابر برخوردهای انقلابی قوه قضائیه مقاومت می‌کنند، به عنوان مجرم محاکمه شوند.
وی ه از اقدام عاجل قوه قضائیه در ارتباط با اعدام قاتل امام جمعه کازرون تشکر کرد و افزود: اما گلایه اینجاست که آن جنایتکار به عنوان تروریست و با تأکید بر جنبه عمومی جرم اعدام می‌شد و نه فقط به عنوان قاتل یک شخص که پیام حضرت آقا مبنی بر شهادت حجت الاسلام خرسند مؤید این ادعاست.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: حال مسئله دیگری که در ارتباط با قوه قضائیه مطرح است و حرف مردم هست، اینکه هیئت های حل اختلاف موجب اطاله دادرسی، تضییع حقوق مردم و در نهایت نارضایتی شدید مردم شده است.فلذا باید احاله امور به هیئت‌های حل اختلاف به حداقل برسد. کمترین ضعف این هیئت‌ها نداشتن تخصص لازم در رسیدگی به پرونده‌هاست. ضمن آن که تبدیل این هیئت‌ها به شعبات دادگاهی، با فلسفه راه‌اندازی آن‌ها سازگار نیست.

خطیب جمعه ماهنشان گفت: تعطیلی پنجشنبه ها با مبانی دینی و رونق تولید سازگار نیست. انتظار می‌رود که مسئولان به جای ترویج روحیه تنبلی و تفریح در جامعه آن هم به کام مرفهین بی‌درد به فکر معیشت و مشکلات مردم باشند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: برخی نمایندگان از سویی به چنین موضوعات بی اهمیت وقت مردم و بودجه مملکت را حیف و میل می‌کنند واین در حالی است که برخی نمایندگان مجلس که می خواستند متخلفان رانندگی را که مجرم هم نیستند، نقره داغ کنند اما در برابر بازداشت مفسدان اقتصادی موضعگیری کرده و مفسدان ظالم را مظلوم و قوه قضائیه را ظالم قلمداد کردند.
وی افزود: مفسدان و حامیان آن ها باید بدانند که مردم هیچ امتیازی برای آن ها قائل نیستند. در عین حال قوه قضائیه باید بداند که جوسازی‌ها از سوی برخی‌ متصل به پرونده‌ها تشدید خواهد شد اما این عزیزان نباید در برابر جوسازی ها عقب نشینی کند.
امام جمعه ماهنشان اطهارداشت: گفته می شود آمریکا به گفتگوهای برجامی استقبال کرده است؛ توجه داشته باشیم که پیش شرط بازگشت، بازگشت تحریم ها به وضعیت برجام است.

حجت الاسلام زاهدی پور گفت: عدم رأی به شفافیت آراء در مجلس تأسف بار بوده و نشان دهنده این است که مردم باید در انتخاب خود بیشتر دقت کنند. آیا کسی که به شفافیت رأی نمی دهد، می تواند از حقوق مردم دفاع کند؟؟!

وی افزود: جوسازی در برابر الزام پزشکان به پرداخت مالیات تأسف بار بوده و در عین حال سازمان امور مالیاتی باید در برابر جوسازی‌ها مقاومت کرده و عدالت مالیاتی را سرلوحه امور قرار دهد. برخی‌ها به هر بهانه‌های متوسل می‌شوند تا مانع از اجرای قانون شوند، مضحک‌ترین بهانه در این زمینه بهانه آموزش کارتخوان به پزشکان بود.

خطیب جمعه ماهنشان گفت: مردم از طرح دو فوریتی بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان استقبال و حمایت می‌کنند؛ این طرح مایه امیدواری است و نمایندگان انقلابی باید با جدیت پیگیر آن باشند. این رویه که در میان برخی مسئولان خوباخته مرسوم شده که فرزندان خود را به عنوان تافته جدابافته به خارج از کشور می‌فرستند، موجب نفرت مردم از چنین مسئولانی شده و به لحاظ قانونی هم باید زمینه‌های برخورد با چنین پدیده‌ نازیبا فراهم شود.

وی در پایان از شهردار و رئیس دانشگاه آزاد ماهنشان که با تعامل سازنده تندیس نام مبارک امام علی (ع) را در روز غدیر در سطح شهر نصب کردند تشکر کرد و افزود: آقای موسوی رئیس دانشگاه آزاد، جوان انقلابی هستند و در عین حال همکاری تنگاتنگ ایشان با دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه بسیار امید بخش است.
@akhbaremahneshan

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*