۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » فیلم و صوت
  • شناسه : 606
  • 23 آگوست 2019 - 15:40
  • 1106 بازدید
  • ارسال توسط :
تراژدی غمناک تصادفات جاده ای درماهنشان پایانی ندارد

تراژدی غمناک تصادفات جاده ای درماهنشان پایانی ندارد

شمیم ماهنشان: 🔴تراژدی غمناک تصادفات جاده ای پایانی ندارد و جان باختن افراد بسیاری از هم وطنان در این صحنه ها روند روبه رشدی داشته است. با افزایش این حوادث، متولیان امر باید با اندیشیدن تمهیدات عملی و برنامه ریزی های اصولی از پیامدهای زیانبار آن جلوگیری کنند. ♦️تصادفات جاده ای در کشور از عمده […]

شمیم ماهنشان:
🔴تراژدی غمناک تصادفات جاده ای پایانی ندارد و جان باختن افراد بسیاری از هم وطنان در این صحنه ها روند روبه رشدی داشته است. با افزایش این حوادث، متولیان امر باید با اندیشیدن تمهیدات عملی و برنامه ریزی های اصولی از پیامدهای زیانبار آن جلوگیری کنند.
♦️تصادفات جاده ای در کشور از عمده ترین دلیل های صدمه های جانی محسوب می شوند. به طوری که آمارهای ارایه شده در ۱۳۹۶ خورشیدی نشان می دهد که ۱۶ هزار و ۲۰۱تن در حوادث رانندگی ترافیکی کشته شده‌اند. این در حالی است که در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ تن کشته می‌شوند، اما در ایران به ازای این تعداد خودرو، ۳۷ تن کشته می‌شوند و این آمار بر ضرورت اصلاح راه‌های کشور و بالابردن سطح ایمنی خودروها تاکید دارد. 

♦️عوامل مؤثری در بروز حوادث جاده ای دخالت دارند که در سه عنوان کلی به راه، عامل طبیعی، وسیله نقلیه و عامل انسانی تقسیم می شوند و هر کدام از این عوامل زیربخش های گوناگونی را در برمی گیرند. 
👈حالا جدایی از عوامل انسانی و … در تصادفات جاده ای راههای شهرستان ماهنشان از نظر ایمنی مشکل اساسی دارد همچنان که در دنیا ۶ درصد ارزش راهها برای نگهداری آنها اختصاص می یابد اما در کشور ما تنها نیم درصد برای این امر هزینه می شود.
♦️باتوجه به تصادفات جاده ای و از دست رفتن نیروی انسانی و مالی شایان ذکر است عوامیلن راهداری بجای کارهای جزیی که انجام میدهند و گزارشات عملکرد آنها را بولد میکنند هرچند این اقدامات آنها هم قابل ستایش است اما شایسته است در خصوص اصلاح جاده های شهرستان فکر و اقدام اساسی شود و حداقل امکان، قسمت های پر خطر و حادثه آفرین راشناسایی کنند و با نصب گاردیل یا ریختن خاک از افتادن خودرو ها به دره ها جلوگیری کنند .

♦️این روزها با ازدیاد معادن در شهرستان شاهد ترددکامیون ها در راه های مواصلاتی پرپیچ و خم هستیم که این امر را می طلبد هم راه های ارتباطی اصلاح و ایمنی شود و هم رصد مناسب انجام شود تا آسیبی به این حداقل امکان جاده ای نشود.
@akhbaremahneshan

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*