۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1226
  • 06 می 2020 - 14:10
  • 753 بازدید
  • ارسال توسط :
تعداد ضامنین و شرایط سخت دریافت وام ازدواج سنگ پیش پای جوانان درماهنشان/بانک مرکزی: یک ضامن معتبر کافی است

تعداد ضامنین و شرایط سخت دریافت وام ازدواج سنگ پیش پای جوانان درماهنشان/بانک مرکزی: یک ضامن معتبر کافی است

اولین سنگ پیش پای جوانان برای دریافت وام ازدواج تعداد ضامنینی است که بانک ها به انتخاب خودشان تعیین کرده اند.

درحالی طبق قانون بانک ها باید وام ازدواج را با یک ضامن به زوجین پرداخت کنند که گزارش های میدانی نشان میدهد برخی از بانک ها ۳ کارمند رسمی دولت و چند سفته و چک را بعنوان ضامن قبول می کنند.

این روزها جوانان دل پری از شرایط اقتصادی جامعه دارند مخصوصا کسانیکه دل را به دریا زدند و میخواهند زندگی جدیدی را شروع و ازدواج کنند .

از قیمت کالا ها و اجناس ضروری برای آغاز زندگی که تهیه ی جهاز با این قیمت ها کمر شکن بوده و ساخت و ساز خانه یا نرخ قیمت اجاره خانه ها که نجومی شده بگذریم.

جوانان به امید دریافت تسهیلات وام ازدواج که گوشه ای از مشکلات را می تواند حل کند اقدام به دریافت آن میکنند با مشکلاتی مواجه میشوند که از دریافت این وام صرف نظر میکنند.

هرچند وام ۵۰ میلیونی هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور و گرانی لحظه‌ای کالاها نمیتواند گره‌گشای ازدواج جوانان باشد ولی بازهم برای زوجین اهمیت دارد.
بانک مرکزی اعلام کرده برای دریافت وام ازدواج یک ضامن معتبر کافی است و یا می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به‌عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.

به گفته برخی جوانان ماهنشانی برخی از بانک ها خصوصا پست بانک ماهنشان سه ضامن کارمند رسمی با در دست داشتن کسر اقساط و یا هرکدام از ضامنین سفته یا چک ۵۰ میلیون تومانی و از زوجین نیز سفته و یا چک صد میلیون تومانی می خواهند این درحالی است که طبق مصوبه مجلس وام ۵۰ میلیونی باید با دوره بازپرداخت هفت ساله و اخذ یک ضامن معتبر و سفته پرداخت شود.

البته مجلس این را هم مصوب کرده که اگر زوجین ضامن کارمند نداشته باشند، یارانه پرداختی را بعنوان ضمانت در بانک قرار دهند.

با این حال اما بانک ها کار خودشان را می کنند و ضوابط باب میل خود را برای پرداخت وام ازدواج تعیین کرده اند.

سوال اینجاست این شرایطی که برخی بانک ها درنظر گرفته اند آیا در منطقه ما جواب میدهد ؟ !
باتوجه به اینکه ماهنشان در منطقه محروم قرار دارد آیا چنین شرایطی را زوجین خصوصا روستاییان می توانند فراهم کنند تو روستا ضامن کارمند رسمی دولت که دسته چک داشته باشد و سفته هم بدهد پیدا میشود و یا زوجین به چند نفر کارمند رسمی رو بیاندازد که این شرایط را داشته باشد.

اگر زوجی شاغل نباشد نمی تواند از این بانک وام ازدواج بگیرد؟ یا اگر شغل آزاد داشته باشد از کدام سازمان باید گواهی اشتغال به کار دریافت کند.

برخی از جوانان طی تماس های تلفنی از چنین شرایطی اظهار گلایه مندی کردند و از فرماندار شهرستان ماهنشان خواستار رسیدگی دارند .

اخبار ماهنشان پاسخ شما مسئولین مربوطه را منتشر میکند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*