۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1978
  • 06 مارس 2021 - 14:49
  • 272 بازدید
  • ارسال توسط :
خراش و تازیانه خودروهای سنگین بر پیکره جاده های ماهنشان

خراش و تازیانه خودروهای سنگین بر پیکره جاده های ماهنشان

تردد خودروهای با اضافه تناژ بالا، به مروز زمان جاده‌های برون شهری ،روستایی و تاسیسات آب و فاضلاب داخل شهری را تخریب کرده و باعث نارضایتی ساکنان شهرها و روستاهای ماهنشان شده‌اند.

به گزارش خبر ماهنشان،ماهنشان شهرستانی که به قول کارشناسان جاذبه های طبیعی آن در نوع خود کم نظیر است و معادن بسیاری را در دل خود دارد . اما چندسالی است که موضوع تخریب جاده‌ها توسط خودروهای معادن از سوی مسؤولان و خصوصا اهالی منطقه مطرح می‌شود، اما تا حالا هیچ تصمیم قاطعی برای مقابله با این روند اتخاذ نشده و این خودروها همچنان بر تن جاده‌های شهرستان خراش می‌اندازند.

همه کسانی که در مسیر جاده‌های ارتباطی شهرستان ماهنشان خصوصا جاده راه دندی زنجان و روستایی که کامیون‌های معدن درآنجا تردد می‌کنند با منظره‌هایی مانند خرابی و تخریب آسفالت و چاله وچوله شدن جاده و تلی از سنگ و خاک مواجه می‌شوند که درست در شانه خاکی آسفالت، توسط کمپرسی‌های معادن خالی شده است! اینجاست که عده‌ای کثیر باید تاوان ندانم‌ کاری‌های یک عده قلیل را بپردازند.

جاده های شهرستان ماهنشان که برای خودروهای سبک تعبیه و زیر سازی شدند اینک با خودروهای سنگین که بار معادن را جابجا می کنند تخریب شده و صاحبان و سرمایه گذاران معادن هیچ بهایی نسبت به این تخریب نمی پردازند.

تردد کامیون‌های حامل مواد معدنی که گاهی اوقات هم با بار های تناژ غیر مجاز در مسیر های ارتباطی شهرستان هستند بزرگترین مشکل در حفظ و نگهداری راه‌های ارتباطی شهرستان محسوب می‌شود که باعث تخریب آن‌ها می‌شوند.

تردد خودروهای با اضافه تناژ بالا، به مروز زمان جاده‌های  روستایی و برون شهری و خصوصا داخل شهر ماهنشان را تخریب کرده و باعث نارضایتی ساکنان روستاها و شهر ها شده‌اند.

تردد خودروهایی با اضافه تناژ بالا نه تنها به راههای مواصلاتی تخریب می زنند بلکه بخاطر نبود کمربندی و ایستگاه های پمپ بنزین و گازوئیل در خارج از شهر به تاسیسات داخلی آب و فاضلاب شهری هم خسارت وارد می کنند و هر روز ما شاهد شکستی های لوله ها و تاسیسات آب و فاضلاب هستیم.

مشخصات راه های روستایی با راه های دیگر متفاوت است از این رو حمل بار با ظرفیت بالا به این راه ها آسیب می زند و راه های روستایی ماهنشان که کوهستانی و صعب العبور بوده مشکلات را برای رانندگان خودروهای سبک دو چندان میکند لذا از طرفی با توجه به مشکلات اقتصادی، ترمیم خسارت های این جاده ها ماه ها و یا سالها طول خواهد کشید.

گزارش ادامه دارد……….

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*