۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1288
  • 27 جولای 2020 - 13:44
  • 706 بازدید
  • ارسال توسط :
دام هایی که شهر نشین هستند/ جهش تولید با ایجاد شهرک دام

دام هایی که شهر نشین هستند/ جهش تولید با ایجاد شهرک دام

طی تماس ها و ارتباط های مکرر عده‌ای از شهروندان ماهنشان در تماس با پایگاه خبری اخبار ماهنشان از وجود دامداری در شهر ماهنشان گلایه کرده و نارضایتی خود را از این شیوه شهرنشینی بیان می‌کنند.

به گزارش خبر ماهنشان، طی تماس ها و ارتباط های مکرر عده‌ای از شهروندان ماهنشان در تماس با پایگاه خبری اخبار ماهنشان از وجود دامداری در شهر ماهنشان گلایه کرده و نارضایتی خود را از این شیوه شهرنشینی بیان می‌کنند.
این شهروندان معتقد هستند: بوی تعفن نگهداری گاو و گوساله و گله گوسفندان به‌ویژه در فصل تابستان باعث سلب آرامش آن‌ها شده و تحمل بوی تعفن ناشی از فضولات حیوانات و هجوم مگس و دیگر حشرات موذی به داخل خانه‌ها برای آن‌ها عذاب‌آور است.

یکی از مخاطبان اظهار داشت؛ با گرم شدن هوا، بوی فضولات دام‌ها که در همسایگی آنها است، اهل محله و همسایگان را آزار می‌دهد و حشرات زیادی به محل‌های نگهداری احشام می‌کشاند انتظار می رود مسئولان به این مسأله توجه داشته باشند.
شهروند دیگری با بیان اینکه نگهداری دام در داخل شهر در افزایش بیماری‌های مشترک بین دام و انسان تاثیرگذار است افزود: همسایه ای که برای نگهداری دام خود علوفه انبار میکند چندین بار مار و دیگر حشرات بین این علوفه ها به محل زندگی ما با علوفه آورده شده و چندین مورد به منزل ما هجوم آورده و واقعا ترس به جان اهل خانواده انداخته است.

یکی دیگر از مخاطبان اظهارداشت: جدای از اینکه بوی نامطبوع از محل نگهداری دام در همسایگی اذیت می شویم،صدای سگهای نگهبان دام در زمان های استراحت از ما سلب آسایش و آرامش کرده است .

یکی دیگر از شهروندان بافت قدیم گفت: وقتی بصورت گله ای دام را برای چرا می برند سطح خیابان ها پر میشود از فضولات این گله ها که هم چهره شهر را زشت میکند هم بوی آن مارا اذیت میکند.

گفتنی است معضل نگهداری دام و احشام در داخل شهر بارها مورد نقد قرار گرفته، و از کانال خبری اخبار ماهنشان درخواست های مردم انتشار پیدا کرده است چرا که وجود بوی نامطبوع فضولات دام، صدای سگ های نگهبان دام در اطراف منازل موجب تخریب محیط زیست و انتقال بیمارهای ناشی از دام می شود و سلامت شهروندان را به خطر انداخته و می اندازد که که باید در این زمینه مسئولان فکر اساسی داشته باشند.

اما نکته ای که هست در این اوضاع نابسامان جامعه و وضعیت اقتصادی، دامداران شهر نشین چه باید بکنند؟ از این طرف کسی هم راضی به از دست دادن منبع در آمد آنها نیست.

طبق بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها جلوگیری از ایجاد و تأسیس مکان‌هایی که موجب بروز مزاحمت برای ساکنان بوده یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست، تخلف است و شهرداری مکلف است از تأسیس اصطبل چارپایان و مراکز دامداری و به‌طور کلی تمام مشاغل و کسب‌هایی که تولید عفونت و تجمع حشرات کند، جلوگیری کند. دادن مجوز گاوداری با جهادکشاورزی و مختص منطقه روستایی است و نگهداری هرگونه دام در منطقه مسکونی شهری غیرقانونی و ممنوع است.

شایان ذکر است : از آنجایی که شغل عده ای از همشهریان نگهداری دام است ما نه راضی به از دست دادن مشاغل دامداران تو این شرایط اقتصادی هستیم و نه شهروندان می توانند این وضعیت دام نشینی شهری را تحمل کنند لذا کانال اخبار ماهنشان ضمن منتشر کردن در خواست رسیدگی و پیگیری مشکلات مردم در این زمینه پیشنهادی را منتشر می کند که شاید راهکاری برای حل این معضل باشد.

کانال اخبار ماهنشان که ارتباط بین مردم و مسئولین است از شورای سلامت شهرستان ماهنشان خواستار تشکیل جلسه برای بررسی این موضوع استدعا دارد.
و پیشنهاد بعدی که از بین دامداران نیز احصا شده احداث شهرک دام برای ارتقای سطح بهداشت شهر و دامداری که خود می تواند در راستای جهش تولید و ایجاد اشتغال گام اساسی باشد است.
@akhbaremahneshan

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*