۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان » سیاسی
  • شناسه : 2129
  • 26 ژوئن 2021 - 9:25
  • 407 بازدید
  • ارسال توسط :
دستگاه قضا امروز گرفتار کم‌کاری سایر دستگاه‌ها شده است
امام جمعه شهرستان ماهنشان:

دستگاه قضا امروز گرفتار کم‌کاری سایر دستگاه‌ها شده است

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: دستگاه قضا امروز گرفتار کم‌کاری و بی‌توجهی خسارت‌باری است که در سایر نهادها و دستگاه‌ها معمول شده و کار را به جایی رسانده که انبوه پرونده‌های مرتبط با فساد در آن متراکم شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه شهر ماهنشان با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد اظهار داشت: این انتخابات با توجه به شرایط کنونی، جنگ روانی دشمن، فاصله گرفتن مدیران از مردم و وضعیت معیشتی مردم، دارای آموزه‌ها و عبرت‌های فراوانی بود که باید مورد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به محورهای پیام مقام معظم رهبری بعد از انتخابات خاطرنشان کرد: اولین محور، بیان ویژگی‌های ملت ایران بود که عبارت از ملت بزرگ و سربلند، ملت باوفا، ملت قَدبرافراشته در برابر تبلیغات دشمن، ملت حاضر در قلب میدان سیاسی، ملت پیروز انتخابات و عزم راسخ و دل امیدوار و دیده بیدار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبری افزود: توصیف انتخابات ۲۸ خرداد، عبارت از حماسی و شورانگیز بودن آزمون بزرگ، صفحه درخشان دیگری بر افتخارات ملت، توفیق الهی و نظر رحمت الهی بود.

وی ضمن تبریک به منتخبان رئیس‌جمهوری منتخب و شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: توصیه محوری پیام رهبر انقلاب به منتخبین مردم عبارت از قدردانی از فرصت خدمتگزاری به کشور و همچنین  مد نظر قرار داشتن انگیزه خدایی بود.

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به ۵ تیر، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به عنوان بزرگترین منکر قرن حاضر، گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اعتیاد به عنوان مهمترین و اولویت‌دارترین آسیب اجتماعی کشور می‌باشد و باعث خسارات فراوان بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی می‌شود.

وی از همه خانواده‌ها درخواست کرد تا در مورد مبارزه با مواد مخدر، سهیم باشند و از همه مسئولین و نیروهای امنیتی نیز خواست تا با این معضل به صورت جدی و علمی برخورد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبری در بخش دیگی از سخنان خود با اشاره به ۷ تیر، سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تَن از یارانش در سال ۱۳۶۰ و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: حادثه ۷ تیر از سویی، سند مظلومیت و از سوی دیگر نشانه اقتدار و انسجام ملت ایران است.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: دستگاه قضا امروز گرفتار کم‌کاری و بی‌توجهی خسارت‌باری است که در سایر نهادها و دستگاه‌ها معمول شده و کار را به جایی رسانده که انبوه پرونده‌های مرتبط با فساد در آن متراکم شده و دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند منافذ فساد را ببندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبری اظهار داشت: اجرای سند تحول قضائی که رویکرد و ماموریت دستگاه قضایی و متناسب با قانون گام دوم انقلاب بوده و با هدف رضایتمندی مردم و دستیابی به عدالت است، قائم به شخص نبوده و کار را با قدرت بیشتر با رئیس جدید ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه آمریکا همچنان به دنبال وقت‌کُشی و زیاده‌خواهی در مذاکرات است، خاطرنشان کرد: از دولت کنونی که ۴۵ روز پایانی را می‌گذراند، می‌خواهیم که هیچ عجله‌ای در این مورد از خود نشان ندهد و با پرهیز از شتابزدگی برای توافق، التزام کامل به سیاست‌های اعلامی از سوی مقام معظم رهبری را داشته و طرح راهبردی مصوب مجلس را رعایت کند.

خطیب جمعه ماهنشان در پایان، روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی و روز صنعت و معدن را نیز گرامی داشت.// آ

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*