۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 2142
  • 19 فوریه 2022 - 11:20
  • 105 بازدید
  • ارسال توسط :
دولت و مردم در پیشگیری از جرم اهتمام جدی داشته باشند

دولت و مردم در پیشگیری از جرم اهتمام جدی داشته باشند

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان گفت: دولت و مردم در پیشگیری از جرم اهتمام جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام رحمانی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان درگفتگو با خبر ماهنشان گفت: پیشگیری از جرم وظیفه همگانی است یعنی هم دولت و هم مردم باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند تا امنیت اجتماعی تأمین شود.
وی افزود: در تمهید امر پیشگیری از جرم،نگاه اعتقادی و اصول جهان بینی رابطه مستقیمی داشته و غیرقابل انکار است.
رحمانی گفت: کسی که عالم را محضر خدا می داند و او را ناظر اعمال خود می بیند، قطعأ بر اعمال و رفتارش تسلط خواهد داشت و به راحتی مرتکب جرم و جنایت نمی شود. چنانچه در قرآن کریم هم با پرداختن به موضوع حضرت یوسف نبی علیه السلام شاهد این گفتار هستیم که حضرت برای اینکه رابطه اش با معبود دچار تزلزل نشود، خود را از ارتکاب به معصیت حفظ نمود.ناگفته نماند هر قدر اعتقاد و ایمان فرد به خدای متعال بیشتر باشد، به همان اندازه میزان جرم و معصیت از ناحیه او کمتر خواهد بود.
وی افزود: اینکه مثلا به موضوع عفاف و حجاب اینقدر تأکید شده و از مسلمات دین ماست و آیاتی هم در قرآن در این موضوع داریم، همه و همه برای تأمین آرامش و امنیت روانی جامعه و پیشگیری از جرم و گناه هست.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان در ادامه گفت: از همین موارد میتوان به مسأله حیاتی امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد. چرا که تشویق مردم به کارها و فعالیتهای نیک و بازداری آنها از معصیت نقش به سزایی در پیشگیری از جرم در جامعه دارد.

انتهای پیام/ب

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*