۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1435
  • 15 اکتبر 2020 - 13:41
  • 430 بازدید
  • ارسال توسط :
زکات مانند خونی در رگ جامعه باید جریان داشته باشد تا زنده بماند

زکات مانند خونی در رگ جامعه باید جریان داشته باشد تا زنده بماند

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت : پرداخت زکات مانند خونی است در رگ جامعه که آن را زنده میکند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان در جلسه شورای زکات با اشاره به اهمیت زکات گفت: زکات برای پاکی و طهارت مال استفاده شده و از فروعات دین که هم سنگ نماز و جهاد و حج است بیان شده است.
حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه پرداخت زکات همراه با خیر و برکت است و واجبی که پرداخت آن حساسیت لازم را می طلبد، اظهارداشت: امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمود:خداوند بر این امت چیزی را سخت تر از زکات واجب نکرده است و اکثر هلاکت امت ها به خاطر نپرداختن آن است.
وی افزود: زکات مانند رگ است که در بطن جامعه شریان داشته و جامعه را زنده نگه می دارد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه مردم باید با فرهنگ پرداخت زکات و آثار دنیوی و اخروی زکات آشنا شوند، گفت: پرداخت زکات اثرات و برکات زیادی در زنگی و اموال کسانی که زکات پرداخت کرده‌اند داشته و لازم و صروری است، روحانیون، مبلغین و مروجان و دستگاه‌های مرتبط با امر تبلیغات و فرهنگ‌سازی خبرنگاران و رسانه ها نسبت به نشر و بیان این فریضه الهی برکات و آثار و مسائل و احکام شرعی پرداخت زکات داشته باشند و مردم را تشویق و ترغیب به پرداخت زکات کنند.
حجت الاسلام اکبری  اظهارداشت: بین مردم اعتماد سازی و شفاف سازی صورت بگیرد که مبالغ جمع آوری زکات کجا و چگونه هزینه میشود و همچنین در رسانه ها و فضای مجازی باز نشر شود تا مردم ترقیب شوند زکات که می تواند مشکلات اقتصادی و …جامعه را حل کند بپردازند.
وی با بیان اینکه دیدار چهره به چهره و حضور بین مردم می تواند اثر بخش باشد، افزود: فرهنگ زکات بین مردم باید نهادینه و ترویج شود و این فرع واجب خداوند طوری تبیین شود که مردم اعتماد و اعتقاد داشته باشند و حساب کتاب کنند که چیزی که در راه خدا و برای خدا می دهند خداوند چند برابر آن را باز می گرداند و از مال آنها حفاظت میکند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*