۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان » سیاسی
  • شناسه : 1074
  • 09 نوامبر 2019 - 8:38
  • 797 بازدید
  • ارسال توسط :
سازش و عقب نشینی در برابر دشمن به معنای پیشروی و سلطه دشمن خواهد بود

سازش و عقب نشینی در برابر دشمن به معنای پیشروی و سلطه دشمن خواهد بود

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به آغاز گام چهارم وکاهش تعهدات برجامی از سوی دولت، گفت: اعلام کاهش تعهدات برجامی یک حرکت رو به جلو هست. به تعبیر امام المسلمین حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی، عقل و تجربه و وحی اثبات کرده که هزینه‌های سازش به مراتب بالاتر از مقاومت است. ضمن آنکه سازش و تسلیم در برابر دشمن هیچ نتیجه مثبتی نداشته و در مقابل مقاومت منجر به نتایج مثبت فراوان خواهد بود. بر همگان آشکار است که سازش و عقب نشینی در برابر دشمن به معنای پیشروی و سلطه دشمن خواهد بود.

امام جمعه شهرستان ماهنشان در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: بررسی طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات مجرمان و مفسدان اقتصادی ضمن آن که در حال حاضر اولویت ندارد، بلکه نوعی مانع تراشی در برابر رویه فعلی قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی است. اگر چه پخش اعترافات قبل از اثبات تا حدی قابل دفاع است، اما ممنوعیت ضبط به هیچ وجه منطقی نیست؛ چرا که می‌توان تصاویر ضبط شده را در صورت اثبات، بعد از صدور حکم ضبط کرد؛ ضمن آن که اسناد مهمی برای آینده کشور خواهند بود.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: نمایندگان مجلس، نمایندگان مردم هستند و از این رو مردم انتظار دارند مجلس حمایت و همراهی بیشتری با قوه قضائیه در ارتباط با برخورد با مفسدان اقتصادی داشته باشند.
وی با اشاره به هفته وحدت افزود: از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم(ص) واقع شده است، شعار اسلام و پیامبر اسلام، واعتصموا بحبل الله جمیعا هست و این یعنی توحید به معنای واقعی و روشن است که دلیلی بر تفرقه در بین موحدان یعنی مسلمنان جهان وجود ندارد.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به آغاز گام چهارم، کاهش تعهدات برجامی از سوی دولت، گفت: اعلام کاهش تعهدات برجامی یک حرکت رو به جلو هست. به تعبیر امام المسلمین حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی، عقل و تجربه و وحی اثبات کرده که هزینه‌های سازش به مراتب بالاتر از مقاومت است. ضمن آنکه سازش و تسلیم در برابر دشمن هیچ نتیجه مثبتی نداشته و در مقابل مقاومت منجر به نتایج مثبت فراوان خواهد بود. بر همگان آشکار است که سازش و عقب نشینی در برابر دشمن به معنای پیشروی و سلطه دشمن خواهد بود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: دولت‌های قبل از انقلاب سازش کردند، و نتیجه آن بود که اسیر دولت‌های استکباری بودند و حتی ملی شدن صنعت نفت به دلیل نگاه به خارج و نبود روحیه مقاومت با شکست مواجه شد و نتیجه عملی مثبت برای مردم نداشت.
این در حالی است که ما در پرتو مقاومت، انقلاب را پیروز کردیم، در جنگ تحمیلی پیروز شدیم، در عرصه علمی و فناوری به تکنولوژی‌های بی‌بدیل بومی دست پیدا کردیم و امروز صاحب عناوین برتری بین المللی هستیم.

وی افزود: به لحاظ نظامی یک پنجم بودجه ارزی قبل از انقلاب را داریم،‌ اما امروز نیروهای مسلح با ایمان، اعتقاد و ولایتمداری و دستیبای به تکنولوژی بومی تولید سلاح، جزء ده ارتش قدرتمند دنیا هستند. لذا همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: منتظر ماندن برای تصمیم دولت‌های استکباری و استعماری مانند آمریکا و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی نخواهند بود، چرا که این انتظار چیزی جز رکود اقتصادی و سرشکستگی سیاسی،‌ اجتماعی و فرهنگی به دنبال نخواهد داشت.

امام جمعه ماهنشان با اشاره به دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳ ربیع الاول، سالروز شهادت سردار حسن تهرانی مقدم(۱۳۹۰ش) پدر موشکی ایران را گرامی داشت و گفت: سردار تهرانی مقدم روزی جوان و از همان آغاز جوانی تکنولوژی و صنعت بومی موشک را در ایران بنیانگذاری کرد و امروز ضمن آنکه الگوی جوانان است،‌ از طرفی نشان می‌دهد که نظام اسلامی محمل‌های کم نظیری برای موفقیت و سربلندی جوانان دارای هدف و انگیزه ایمان فراهم کرده است.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۶ ربیع الاول، اقامه‌‌ی نخستین نماز جمعه‌‌ی تاریخ اسلام توسط پیامبر اکرم(ص) (۱ ق، ) اظهارداشت: حضور در نماز جمعه و معرفی آن به عنوان معیار نفاق و ایمان، نشان از عظمت و جایگاه خطیر نماز جمعه دارد. مردم و مسئولان باید قدردان این نعمت الهی فرهنگی که نتایج و پیامدهای فرهنگی و اخلاقی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی داشته، باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*