۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبارشهرستان ماهنشان » سیاسی
  • شناسه : 897
  • 13 سپتامبر 2019 - 14:48
  • 814 بازدید
  • ارسال توسط :
عزاداری‌های پرشور امسال باز هم توطئه‌ها علیه مکتب اهل بیت را خنثی کرد و عمق اعتقاد مردم به این نظام اعتقادی را نشان داد
امام جمعه شهرستان ماهنشان:

عزاداری‌های پرشور امسال باز هم توطئه‌ها علیه مکتب اهل بیت را خنثی کرد و عمق اعتقاد مردم به این نظام اعتقادی را نشان داد

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: عزاداری‌های پرشور امسال باز هم توطئه‌ها علیه مکتب اهل بیت را خنثی کرد و عمق اعتقاد مردم به این نظام اعتقادی را نشان داد.

حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: عزاداری‌های پرشور امسال باز هم توطئه‌ها علیه مکتب اهل بیت را خنثی کرد و عمق اعتقاد مردم به این نظام اعتقادی را نشان داد.
وی از اقشار مختلف مردم و مسئولان به ویژه هیئات مذهبی، و جوانان، از انعکاس خبری این برنامه‌ها از صدا و سیما تشکر کرد و گفت: در عین حال به نظر می‌رسد، پخش زنده مراسمات و دستجات عزاداری از صدا و سیما اگر چه با نیت خیر انجام می‌شود، اما بهتر است به مراسمات و دستجات خاص مانند حسینیه و زینبیه محدود شود؛ چرا که به احتمال زیاد در طولانی مدت انگیزه حضور در مراسمات را کاهش دهد.

خطیب جمعه ماهنشان گفت: همه این شور و شعورها در حالی صورت گرفت که دشمن تلاش کرد با حاشیه‌سازی مانند پرداختن به خودکشی یک دختر، عاشورای حسینی را به حاشیه ببرد که موفق نشد. البته جای تأسف است که برخی مسئولان و حتی نمایندگان مجلس هم در این موضوع، ابزار دست حاشیه‌سازان شدند.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: فرصت ۶۰ روزه دوم ایران به طرف‌های باقیمانده در توافق هسته‌ای موسوم برجام پایان یافت. و ایران گام سوم را آغاز کرد. با برداشتن گام سوم برجامی، ایران گازرسانی به سانترفیوژهای پیشرفته نسل ۴ و همچنین زنجیره بیست تایی سانترفیوژهای نسل ۶ را آغاز می‌کند این در حالی است که قرار بود در سال یازدهم این کار را انجام دهد.

وی افزود: قطعاً هر مرحله از کاهش تعهدات برجامی توسط دولت ایران را در موضع اقتدار و دشمن را در نقطه ضعف قرار خواهد داد. تجارب فراوان نشان داده که هر وقت ما در موضع اقتدار قرار گرفته‌‌ایم، توانسته‌ایم در گفتگو‌ها از موضع اقتدار برخوردار شده‌ایم

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت:پیشنهاد رشوه مقامات آمریکا به ناخدای هندی نفتکش ایرانی، نشان از اوج استیصال و حقارت بین المللی آمریکاست. به تعبیر عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رای الیوم، این امر بیانگر سطح بالای ورشکستگی اخلاقی آمریکا بوده و در عین حال نشان می‌دهد که آمریکا در تحریم اقتصادی به شدت شکست خورده است.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: گفتگوهای توافق بین آمریکا و طالبان اگر چه به راحتی به نتیجه نخواهد رسید، در عین حال این گفتگوها اثبات کرد که آمریکا حتی تعهدی به تعریف خود از تروریست ها نداشته و صرفاً به منافع نامشروع خود می‌اندیشد.

وی با اشاره به ۲۵ شهریور ۱۹ محرم آغاز هفته ارتباطات و میراث فرهنگی افزود: این ایام بهانه‌ای است برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی استان؛ در عین حال پیشنهاد می‌شود تأکید بیشتری بر میراث فرهنگی بعد از اسلام صورت گیرد.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به ۲۶ شهریور و ۱۷ محرم الحرام، قتلعام فلسطینیان اردوگاههای صبرا و شتیلا توسط رژیم صهیونیستی (۱۹۸۲م) گفت: این اقدام صهیونیسم بیانگر اوج جنایات این رژیم است و این که این رژیم حتی به آوارگانی که هیچ گونه قدرت دفاعی ندارند، رحم نمی‌کند.

وی با اشاره به ۲۸ شهریور، ۱۹ محرم الحرام، درگذشت استاد محمدحسین بهجت تبریزی معروف به شهریار،افزود: با توجه به اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب، اوج شعر شهریار در سروده‌های ترکی ایشان است، پیشنهاد می‌شود روز تولد شهریار به عنوان شعر و ادب ترکی نامگذاری شود.

امام جمعه ماهنشان گفت: مردم و مسئولان باید محوریت کمیته امداد امام خمینی (ره) را به عنوان یک نهاد خیریه انقلابی و یادگار انقلاب حفظ کنند؛خدماتی که به لحاظ کیفی و کمی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و افرادی که تحت پوشش این نهاد هستند، به هیچ وجه قابل مقایسه با هیچ مرکز و نهاد خیریه نیست. به گونه‌ای که افراد تحت پوشش برخی نهادهای خیریه که تبلیغات وسیعی هم دارند، یک ده هزارم کمیته امداد هم نیست.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: برخی ساده لوحان بی‌بصیرت همپای دشمنان انقلاب تلاش دارند با تمرکز بر خیریه‌های دیگر،کمیته امداد امام خمینی (ره) را به حاشیه ببرند. این معضل در استان زنجان تا حدی وجود دارد و همه مسئولان و مردم و به ویژه مسئولان کمیته امداد باید مواظب این حرکت موذیانه باشند.

وی افزود: برخورد قوه قضائیه با مسئله سازان علیه نظام مورد حمایت مردم است و جمع آوری امضا از سوی برخی افراد مسئله دار، عزم قوه قضائیه را در برخورد با هنجارشکنان مخدوش نخواهد کرد.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به برخی مسائل و مشکلات شهرستان گفت:گزارش دهی تفصیلی به مردم و شفاف‌سازی مصوبات اعم از مالی و غیر مالی و روش و محل مصرف آن‌ها از سوی مسئولان باید به یک فرهنگ تبدیل شود. این مطالبه جدّی مردم است و بنده به عنوان امام جمعه شهرستان در سفر رئیس قوه قضائیه به استان زنجان به معاون اجتماعی و پیشگیری ایشان که در شورای اداری شهرستان حضور پیدا کرده بود مطرح کردم.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: ستاد نماز جمعه آمادگی دارد تریبون و زمان لازم را در اختیار مسئولان قرار دهد تا مردم از سرنوشت اعتبارات و بودجه شهرستان به صورت دقیق مطلع شوند. همانطور که در آن جلسه هم تأکید کردم مسئولان نباید از گزارش دادن به ولی نعمت‌های خود احساس سرشکستگی کنند. مسئولان نوکر مردم هستند و نوکر باید به ولی نعمت خود گزارش دهد.

وی افزود: محدودیت در ارائه بنزین بدون ایجاد ساختارهای لازم، عاقلانه نبوده و ایجاد نارضایتی بدون هر گونه توجیه است.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: حوزه و میزان فعالیت و نحوه فعالیت معادن باید دقیقاً منطبق با قانون بوده و در عین حال منافع آن برای مردم ملموس باشد. امروز مردم سؤال جدی در مورد معادن دارند، اینکه اولاً درآمد آن‌ها چقدر است؟ چه اندازه برای مردم سود دارد؟ اگر عایدی برای شهرستان داشته، کجا هزینه شده است؟ این در حالی است که تا کنون از پرداخت حتی یک ریال به عنوان کمک به احداث مصلا دریغ کرده‌اند. به استثنای معدن انگوران که مبلغی جزئی مشارکت داشته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*