۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 2117
  • 01 ژوئن 2021 - 18:52
  • 533 بازدید
  • ارسال توسط :
فضای ماهنشان شهدایی نیست
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان :

فضای ماهنشان شهدایی نیست

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان گفت: فضای شهری ماهنشان شهدایی نیست .

حجت الاسلام علی اکبری امام جمعه شهرستان ماهنشان در این جلسه ضمن تشکر از همراهی مردم و مسئولین در کنترل بیماری کرونا اظهارداشت: جامعه ما مبتلا به یک آزمایش الهی شده که شاید در تصورات ما نمی گنجید اجتماعات مردمی و برخی مسائل و مراسمات دینی از جمله دانشگاه ها و مدارس و نماز جمعه را چیزی تحت شعاع خود قرار دهد و روزی تعطیل شود در صورتیکی این بیماری تاثیر گذاشت و به ما نشان داد هر بلایی ممکن است اینگونه تاثیر گذار باشد که در روایت ها داریم بعد از هر بلایی نعماتی نیز در پی دارد که ما شاهد این نعمات هم بودیم چرا که در دوران تحریم مردم و مسئولین وارد میدان شدند و توانستند کاستی هارا جبران کنند.
امام جمعه دندی با اشاره به طرح حاج قاسم سلیمانی در رابطه با تاثیر معنوی شهدا در جامعه اظهارداشت: از برکات شهادت حاج قاسم سلیمانی در رابطه با کنترل بیماری کرونا طرحی تعریف شد که مردم و مسئولین با همکاری هم توانستند این بیماری را کنترل کنند .
حجت الاسلام خورشیدی اطهر از اقدامات سپاه ناحیه ماهنشان در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی تشکر کرد.
دکتر اجلی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در ادامه جلسه به ارائه گزارشات در رابطه با بیماری کرونا پرداخت و اظهار کرد با آغاز واکسیناسیون کووید ۱۹ در ماهنشان نیز سالمندان، کارگران شهرداری و پرسنل بهداشت و درمان نسبت به بیماری کرونا واکسیناسیون شدند و این طرح همچنان ادامه داشته و کسانیکه نمی توانند به مراکزین بهداشتی مراجعه کنند عواملین بهداشت و درمان به روستاها و منازل آنها رفته و واکسن کرونا را تزریق میکنند.
ملکی فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان گفت: در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۸هزار و ۸۰۲ بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا توزیع شده است.
وی با بیان اینکه در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی تمامی کمیته ها تشکیل و کارگروه ها مشخص شد و موارد ابلاغ شده بررسی و اجرایی گردید، افزود: در راستای اجرای این طرح نیز ۱۲۴۵ بسته بهداشتی توزیع ، مراسمات مختلف نظارت و کنترل ، مراکز های عمومی و نانوایی ها و …نظارت، آموزش های لازم ارائه داده شد.
طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان در این جلسه حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی را از وظایف سپاه دانست و گفت: سپاه پاسداران به همراه بسیجان حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی را در همه برهه ها و عرصه ها از وظایف خود می داند، جامعه در هر شرایط بحرانی قراربگیرید سپاه برخود وظیفه می داند در صحنه باشد وایفای نقش نماید.
وی با بیان اینکه خداوند وعده داده است اسلام را حفظ کرده و زنده نگه میدارد ، افزود: امروزه با تمامی مشکلات و مطالباتی که از نظام و دولت داریم باید امید آفرینی را در جامعه ترویج داده و قدر دان ولی نعمت هایمان که مردم هستند باشیم.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان گفت: دشمنان اسلام و انقلاب امروزه دنبال کم رنگ جلوه دادن انتخابات و تبلیغ و ترویج برای حضور کم مردم در پای صندوق های رای می باشند.
طهماسبی با بیان اینکه مردم ماهنشان همیشه ثابت کردند پای آرمان های انقلاب اسلامی هستند و همیشه پای صندوق های رای با مشارکت حداکثری خوب درخشیدند، اظهارداشت؛ امسال هم مردم به نیت دستان بریده شهیدحاج قاسم سلیمانی پای صندوق های رای حاضر شده و با مشارکت حداکثری تیری به سمت دشمن می اندازند چرا که هر یک از این برگه های رای گلوله ای است سمت دشمن.
وی در ادامه با اشاره به کنگره ۳۵۳۵ هزار شهید استان زنجان افزود: امسال استان زنجان کنگره شهدا را برگزار خواهد کرد که در همه شهرستان ها این کنگره اجرا خواهد شد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان گفت: در اجرای کنگره شهدا و جمع آوری اسناد و اطلاعات و خاطرات شهدا همه پای کار بیایند، همدیگرو یاری کنید چرا که فضای شهر ماهنشان شهدایی نیست بنابراین در این حوزه شعار زدگی نشود بلکه انقلابی و جهادی پای کار عمل بیایید.
وی افرود: به یاد شهدا هر کاری را انجام میدهید یک پیوست فرهنگی و شهدایی انجام دهید تا یاد و خاطرات شهدا با حفظ آرمان های انقلاب در این شهرستان موج زند.
فرماندار ماهنشان در پایان جلسه گفت: با همکاری مردم و مسئولین در ۱۶ ماه ورود بیماری کرونا ما حداقل فوتی در شهرستان داشتیم که این نتیجه اقدامات همه مسئولین و مردم در راستای کنترل بیماری کرونا است.
جزو نقی اظهارداشت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نقطه عطفی برای حفظ سلامت جامعه و همدلی شد .

وی با اشاره به کنگره شهدا افزود: از ۷ شعبه اخذ رای یکی از آنهارا مزین به نام شهیدی خواهیم کرد، در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ مدارس را مزین به تصاویری از شهدای ان محله می کنیم تا یاد و خاطرات شهدا به نسل های بعدی نیز منتقل شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*