۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1218
  • 04 می 2020 - 10:42
  • 678 بازدید
  • ارسال توسط :
مسئولین هم همگام با مردم در رزمایش کمک مومنانه مشارکت داشته باشند//مردم ماهنشان در مشارکت کمک مومنانه خوب درخشیدند

مسئولین هم همگام با مردم در رزمایش کمک مومنانه مشارکت داشته باشند//مردم ماهنشان در مشارکت کمک مومنانه خوب درخشیدند

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: کمک مومنانه و رزمایش همدلی برای کمک به اقشار آسیب دیده در جریان بیماری کرونا باعث شد یکبار دیگر مردم مثل دوران دفاع مقدس به تاسی از ائمه اطهار علیهم السلام برای کمک به همنوعان همدل و همگام باشند.

حجت الاسلام زاهدی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرماهنشان اظهارداشت: بعد از تاکید رهبر انقلاب اسلامی در پیام نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی به اقشار آسیب دیده در شرایط بیماری کرونا، قرارگاه عملیاتی این رزمایش در شهرستان ماهنشان برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع این بیماری تشکیل شد و جلسات مختلف کمیته ها برای شناسایی افراد نیازمند و آسیب دیده دست به کار شدند .

وی با بیان اینکه در سیره عملی پیامبر و ائمّه اطهار(علیهم السلام)، شواهد فراوانی در اقدام به دستگیری از فقرا و محرومان جامعه هست، افزود: جامعه صالح و مبتنی بر ارزش های والای انسانی جامعه ای است که همه افراد در آن از مزایای نعمت های الهی، که برای بشر آفریده شده، برخوردار باشند چراکه هدف از زندگی اجتماعی، کمک افراد به همدیگر برای آسان تر شدن راه نیل به کمال است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اسلام به عنوان یک آیین جامع، که تمام نیازمندی های مادی و معنوی بشر در آن پیش بینی شده، توجه خاصی نسبت به فقرا و محرومان جامعه مبذول داشته است. از این رو، در آیات و روایات، بر تعاون و دیگریاری و تأمین نیازمندی های نیازمندان جامعه سفارش کرده است.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: در رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) با توجه به لزوم استمرار همدلی، مشارکت مردم شهرستان ماهنشان خوب بوده و ضروری است دستگاه‌های اجرایی از جمله فرماندار شهرستان و سایر مسئولین برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان در شهرستان همراه و پیشگامتر از مردم باشند.

وی افزود: رزمایش کمک مومنانه برای یاریِ صرفا نیازمندان و افراد تحت پوشش نهادهای امدادی و خییریه نیست بلکه مشاغلی در ماه‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود روبه‌رو شدند و بر این اساس مشکلات اقتصادی را در این شهرستان شاهد بودیم که این‌بار نیز با احساس تکلیف همگانی، اقدام‌های گسترده و درخور توجهی برای قشرهای آسیب‌پذیر انجام شد که از ایثار و بزرگ‌منشی مردم این منطقه حکایت دارد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به فلسفه ماه مبارک رمضان گفت: فلسفه ماه مبارک رمضان این است که با کشیدن گرسنگی و تشنگی حال ندار ها و نیازمندان را بتوان درک کرد .
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت : در اجرای رزمایش کمک مومنانه برنامه ریزی شده، لیست افراد نیازمند احصا شده و برخی از اقدامات توزیع بسته های معیشتی و ذبح قربانی و توزیع آن انجام شده و برخی در دست کار است.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*