۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1249
  • 14 می 2020 - 12:39
  • 751 بازدید
  • ارسال توسط :
نا امیدی از فرهنگ غربی و امید به فرهنگ اسلامی، اصلی ترین عامل ارتقای جامعه اسلامی است

نا امیدی از فرهنگ غربی و امید به فرهنگ اسلامی، اصلی ترین عامل ارتقای جامعه اسلامی است

امام جمعه شهرستان در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: نا امیدی از فرهنگ غربی و امید به فرهنگ اسلامی، اصلی ترین عامل ارتقای جامعه اسلامی است. و این نا امیدی باید در همه عرصه های جامعه محقق شود.

به گزارش خبرماهنشان: امام جمعه شهرستان در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: نا امیدی از فرهنگ غربی و امید به فرهنگ اسلامی، اصلی ترین عامل ارتقای جامعه اسلامی است. و این نا امیدی باید در همه عرصه های جامعه محقق شود.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت؛ حتی معیار قرار دادن میزان مصرف آب و برق در جوامع غربی برای صرفه جویی در میزان مصرف آب و برق نشان از انحطاط فرهنگی است؛ چرا که این جوامع، به دلیل دوری از خدا و انسانیت حقیقی با بحران شدید اخلاق مواجه هستند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: علل شکل گیری برخی آسیب های اجتماعی بی تفاوتی است، بی تفاوتی در جامعه نوعی بیماری اجتماعی است. همان گونه که در مقابل آن، هرگونه اعتنای اجتماعی و نوع دوستی در حیات فردی و اجتماعی، نشانه پویایی و سلامت اجتماعی است.

حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک فرهنگ ناب است اظهارداشت؛ در جامعه­ ای که تک تک افراد به جامعه احساس پیوستگی داشته و خود را در قبال سرنوشت هم مسئول بدانند و فریضه امر به معروف و نهی از منکر عملی شود آسیب ها، نزاع ها و روزه خواری و …کمتر میشود لذا با اجرای این فریضه ضمن آنکه جامعه ­ای شادتر، پر انرژی تر و اخلاق گراتر خواهیم داشت، رشد و پیشرفت همه جانبه آن با شتاب بیشتری رخ می دهد، طوریکه زمین و آسمان با اجرای این فریضه آباد میشود.

وی افزود: یکی از فوائد مهم اجرای امر به معروف ونهی از منکر این است که اگر این فریضه مهم اسلام اجرا شدافرادی که درد دین را ندارند امورات دین را به دست نخواهند گرفت، اگر امر به معروف ونهی از منکر درجامعه زنده شودتمام فرائض دینی دردرجامعه زنده وپویا خواهد شد و معیارهای انقلاب اسلامی متناسب با فرهنگ دینی و اسلامی رشد خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان ماهنشان با بررسی برخی آسیب های اجتماعی شهرستان ماهنشان گفت: اسلام بدون روحانیت اسلام آمریکایی است لذا بهتر است مدارس در جریان تعلیم و تربیت با تشکیل کارگاه ها و کلاسهایی برای دانش آموزان و اولیا برنامه هایی با حضور روحانیون برگزار کنند .

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت:اعزام روحانیون در مناسبت ها انجام شود تا برخی مسائل حقوقی و آسیب های اجتماعی مطرح و راهکارها ارائه شود.
@akhbaremahneshan

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*