۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبار » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1458
  • 24 اکتبر 2020 - 10:38
  • 531 بازدید
  • ارسال توسط :
نگاه فرزند خواندگی مسئولان زنجان به شهرستان ماهنشان/ مشکل آب شرب ماهنشان تا ۲۰ سال آینده حل نمی شود
دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان ماهنشان:

نگاه فرزند خواندگی مسئولان زنجان به شهرستان ماهنشان/ مشکل آب شرب ماهنشان تا ۲۰ سال آینده حل نمی شود

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان ماهنشان گفت: نگاه های تبعیض آمیز مسئولان به شهرستان ماهنشان به چشم فرزند خوانده در طول سالیان گذشته باعث رنجش خاطر این مردم شده است.

مهدی برجی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبر ماهنشان با اشاره به اینکه نیاز به آب شیرین یک نیاز اساسی برای بقاست، اظهارداشت: در چهل سالگی انقلاب شهرستان ماهنشان با وجود اینکه کنار رود خانه قزل اوزن واقع شده است ولی هنوز از وجود آب شیرین بی بهره است.

برجی اظهارداشت: بیان معضلات اصلی تکرار مکرراتی است که تمامی مسولین بخش از آن مطلع هستند.

وی افزود: آلایندگی آب و پارامترهای موجود نشان از وخامت اوضاع دارد و سختی موجود آبهای روستاهای شهرستان و شهر دندی چندین برابرحد مجاز است.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان ماهنشان با اشاره به ظرفیت معادن شهرستان ماهنشان،گفت: متاسفانه در شهرستان ماهنشان در کنار این معضلات، معدن کاران تخریبگری هم وجودارند که نه طبیعت سالمی برایمان به جا گذاشته اند و نه جاده مناسب .

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: بی تفاوتی اداره محیط زیست، تامین اجتماعی و بخشداری مساله ای قابل چشم پوشی نیست که بخواهیم تطهیرشان کنیم.ضروری است استاندار جوابگوی تضعیف حقوق مردم باشند .

برجی اظهارداشت: شهرستان ماهنشان فاقد امکانات اولیه درتمامی حوزه ها با وجود ثروت منطقه ای بوده و فقر، بیکاری، ناامیدی در شهرستان ماهنشان حاکم شده است.

وی گفت: مردم ولایتمدار شهرستان ماهنشان بسیار فهیم و شریف هستند و لایق بهترین ها هستند اما متاسفانه همیشه این شهرستان مورد بی مهری استان قرار گرفته و بنده بارها در مصاحبه ها گفته ام که شهرستان ماهنشان فرزند خوانده زنجان است و این نوع نگاه مسئولان استان به این شهرستان در توزیع اعتبارات و … کاملا مشهود است.

وی افزود: ماهنشان قطب گردشگری و پرورش آبزیان بوده و دارای بزرگترین معادن خاورمیانه است اما مسئولان استانی هیچ توجهی به این ظرفیت ها ندارند.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان ماهنشان بیان داشت: نگاه های تبعیض آمیز مسئولان و نمایندگان قبلی و فعلی به شهرستان ماهنشان به چشم فرزند خوانده در طول سالیان گذشته باعث رنجش خاطر این مردم شده است،این موضوع مهم هم دلایل مختلفی دارد که مهم ترین علت آن عدم درک ولی نعمتان توسط مسئولام است که عدم توسعه و پیشرفت شهرستان را در پی داشته است.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان ماهنشان گفت: یک راه مناسب برای تأمین آب شیرین شهرستان ماهنشان تصفیه آب شور رود قزل اوزن است. که امروز اکثر کشور های دنیا با پیشرفت تکنولوژی برای تامین آب شرب از طریق تصفیه آب دریا روی آوردند.

وی گفت: مسئولان شهرستان با وعده وعیده تامین آب شهرستان ماهنشان و روستای دور اطراف از طریق سد مراش که هنوز ساخت این سد پر ابهام با کمبود بودجه مواجهه است موجب پایین آمدن سرعت پیشرفت پروژه شده که اگر به همین منوال ادامه پیدا کند تا بیست سال آینده هم آب به شهرستان ماهنشان نمیرسد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*