۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 861
  • 01 سپتامبر 2019 - 8:46
  • 739 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : زینب بالایی
۱۸۰۰هکتار از اراضی کشاورزی تا پایان امسال مجهز به سیستم نوین آبیاری  می شوند
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماهنشان گفت : ۱۸۰۰هکتار از اراضی کشاورزی تا پایان امسال مجهز به سیستم نوین آبیاری می شوند.

۱۸۰۰هکتار از اراضی کشاورزی تا پایان امسال مجهز به سیستم نوین آبیاری می شوند

عجملو در گفت و گو با خبرنگار خبر ماهنشان(شمیم ماهنشان) اظهارداشت: یکی از رسالت های مهم جهادکشاورزی حفظ منابع آب و خاک است که با توجه به کمبود نزولات امروزه از چالش های ما هم کمبود منابع آبی است . وی با بیان اینکه برای حفظ این منابع اقداماتی انجام شده، افزود: دولت جمهوری اسلامی […]

عجملو در گفت و گو با خبرنگار خبر ماهنشان(شمیم ماهنشان) اظهارداشت: یکی از رسالت های مهم جهادکشاورزی حفظ منابع آب و خاک است که با توجه به کمبود نزولات امروزه از چالش های ما هم کمبود منابع آبی است .
وی با بیان اینکه برای حفظ این منابع اقداماتی انجام شده، افزود: دولت جمهوری اسلامی برای حفظ منابع موجود آبی و استفاده بهتر با راندمان بالا با افزایش تولید در واحد سطحی تصمیم بر حمایت کشاورزان برای تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری کرد .
وی افزود: دولت با مطرح کردن صندوق توسعه کشاورزی در راستای کمک به کشاورزان برای توسعه و تولید محصولات کشاورزی تسهیلاتی بلاعوض را ارائه داد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: دولت برای مجهز کردن اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری به ازای هر هکتار ۸۵ درصد تسهیلات بلاعوض داد که شهرستان ماهنشان نیز برای بهره برداری در این راستا حرکت میکند.
عجملو اظهارداشت : برای تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری نیاز بود که فرهنگ سازی و آگاه سازی شود که در این راستا متولی آموزش ما ورود پیدا کرد و برنامه ها و کلاس های مختلفی از جمله اطلاع رسانی ، برگزاری کلاس ها، بازدید کشاورزان از کشت صنعت مغان و خرمدره ،برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی انجام دادند.
وی با بیان اینکه هرچند استقبال پایینه اما سطح اراضی که در کل استان مجهز به سیستم نوین آبیاری هست بالای ۵۴ هزار هکتار است، افزود: از این مقدار سهم شهرستان ماهنشان از ۲۰ هزار هکتار اراضی آبه کشاورزی تا کنون نزدیک به ۱۶۷۰ هکتار بوده که ان شاءالله تا پایان سال به ۱۸۰۰ هکتار خواهد رسید .
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: مجموعه همکاران و مدیریت جهادکشاورزی به جد و به شکل قوی پیگیر امورات سیستم نوین آبیاری هست، پمپاژ پایاب آنها که بالای ۱۰۰ هکتار است در دستور کار و اولویت قرار دارند، پمپاژ های یک و دو خندقلو که پمپاژ یک آن آماده وبرای دریافت اعتباردر آینده نزدیک به صندوق ارسال می شود، پمپاژ روستای ایده لو نیز همچنین، پمپاژ یک، دو و سه ماهنشان که بالای ۳۰۰ هکتار است در اولویت کار قرار دارد.
وی افزود: اگر کشاورزان با ما همراه باشند و بروکراسی آنهارا با ما انجام دهند اگر دست به دست هم بدهیم در آینده نزدیک بالای دو هزار ۲۷۰ هکتاراراضی کشاورزی مجهز به سیستم آبیاری نوین خواهند شد.
عجملو اظهارداشت : پرونده کشاورزان ماهنشانی به کمیته فنی رفته و با وکالتی که به ۵ نفر از کشاورزان داده شده و ان شاءالله با خودیاری مردمی امسال اراضی کشاورزان برای اجرای سیستم نوین آبیاری آماده است.

مدیر جهادکشاورزی ماهنشان گفت: افراد حقیقی نیز پای کار آمدند و نزدیک به ۴ نفر بالای ۵ الی ۶هکتار در دوزکند و خیرآباد نیز تحویل موقت شدند، و همچنین ۱۴ هکتار را ما شناسایی کردیم که قابلیت اجرای آبیاری تحت فشار را دارند، مجوز های لازم نیز برای زمین های مستعد صادر شده اما بخشی از اراضی کشاورزی که پایاب انها پرورش ماهی است متاسفانه دارای مشکلاتی است که بررسی میشود .
عجملو خاطرنشان کرد: بجز برنامه تجهیز سیستم نوین آبیاری اقداماتی از جمله لوله گذاری ،احداث کانال بتنی . لایروبی ومرمت قنات و… در جاهایی که صعب العبورن و آب هدر می رود را در برنامه کاری داریم تا آب با هدر رفت کم به زمین های کشاورزی هدایت شود .
@akhbaremahneshan

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*