۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار » اجتماعی » اخبارشهرستان ماهنشان
  • شناسه : 1800
  • 14 ژانویه 2021 - 10:02
  • 473 بازدید
  • ارسال توسط :
۵۲‌ درصد از راه‌های روستایی ماهنشان خاکی است/پیمانکار قبلی از ادامه پروژه آسفالت راه روستایی خارج شد
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماهنشان:

۵۲‌ درصد از راه‌های روستایی ماهنشان خاکی است/پیمانکار قبلی از ادامه پروژه آسفالت راه روستایی خارج شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماهنشان گفت: ‌ 52 درصد از راه‌های روستایی شهرستان ماهنشان از آسفالت ،بهسازی مناسب برخوردار نیستند.

بهمن دویران در گفت و گو با خبرنگار خبر ماهنشان اظهار داشت: ۳۵۰ کیلومتر از راههای روستایی شهرستان ماهنشان همچنان نیازمند آسفالت ، احداث و بهسازی است.
وی با بیان اینکه شهرستان ماهنشان حدود ۹۰۰ کیلومتر راه مواصلاتی دارد که از لحاظ طول راه، سومین شهرستان در استان است افزود: از کل راه های ارتباطی استان دو هزار کیلومتر آن همسنگ بوده که ۲۰ درصد آن مربوط به شهرستان ماهنشان است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماهنشان با بیان اینکه شهرستان ماهنشان ۱۲۶ روستا به اضافه ۲۴ روستا از حوزه استحفاظی زنجانرود که در مجموع ۱۵۰ راه روستایی را در اختیار دارد، نگهداری آن به عهده اداره راهداری ماهنشان است گفت: شهرستان ماهنشان حدودا ‌۶۸۷ کیلومتر راه مواصلاتی روستایی دارد که از این میزان حدود ۳۳۷ کیلومتر آن آسفالت شده است.
دویرانی با اشاره به اینکه طبق قانون و دستورالعمل‌های ابلاغی اولویت بهسازی و آسفالت راه روستایی با روستاهای بالای ۵۰ خانوار هست، اظهار داشت: در حال حاضر راه برخی از روستاهایی که بالای ۵۰ خانوار هستند در ماهنشان هنوز آسفالت نشده است.
وی افزود: قرارداد آسفالت ۱۰ روستا از جمله پری به علم کندی، تخته یورد، اغلبیک، گندی، کردی و باغچه زمایین به انگوران، کاکا و گلابلو، خائینک ، ویزمک و چارداغ و گاوگل از اعتبارات برنامه و بودجه کشوری با پیمانکار بسته شده و تقریبا بخشی از پروژه‌ها نیز انجام شده بود اما طبق برنامه جدید دولت و محروم کردن تامین اعتبارات آسفالت راه های روستایی از اعتبارات ملی متاسفانه پیمانکار لغو قرارداد کرد و اظهارکرد با بودجه استانی که معلوم نیست چند درصد از اعتبارات تزریق شود مایل به ادامه همکاری نیستم.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ماهنشان گفت: این روند هرچند مایوس کننده بود اما بخاطر مردم و اجرای فاز بعدی این پروژه ها با یک پیمانکار جدید قرارداد منعقد شد و پروژه ها نیز در حال انجام است که اگر شرایط جوی هم یاری کند اقداماتی برای بهسازی، احداث و آسفالت این روستاها انجام خواهد شد.
*محدودیت اعتبارات روند اجرای پروژه‌ها را کند کرده است
دویرانی با اشاره به محدود بودن اعتبارات و شرایط اقتصادی کشور، اظهارداشت: اعتباراتی که به این اداره تخصیص داده می شود خیلی محدود بوده و برخی از نگهداری جاده‌ها، اصلاح و لکه گیری ها و احداث و آسفالت راه ها به همت و حمایت اداره کل انجام می‌شود و با این اعتبار و بودجه ای که به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماهنشان داده می‌شود کفاف حقوق کارکنان را هم نمی‌دهد.
وی با بیان اینکه اعتبار اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای از کمیته برنامه و بودجه سه سال هست تغییری نکرده وامسال با مبلغ اعتبار راهسازی ۳ میلیارد تومان و اعتبار راهداری یک میلیارد و ۲۰۰ تومان که در اکثر مواقع ۵۰ درصد از این اعتبارات، تخصیص پیدا نمی‌کند عنوان کرد: به دلیل کمبود اعتبارات اقدامات قابل توجهی در اصلاح و توسعه راه‌های ارتباطی ماهنشان انجام نمی‌شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ماهنشان با بیان اینکه متاسفانه نیاز ما به اعتبارات برای اصلاح وضع موجود با تخصیص‌هایی که می‌شود فاصله بسیار طولانی دارد، ادامه داد: با اعتبار تخصیص داده شده هزینه نگهداری جاده ها و پرداخت دستمزد کارگران تامین نمی‌شود.
وی ابراز کرد: باید در خصوص تخصیص اعتبارات جاده ای، راه‌سازی و راهداری تصمیمات جدی‌تری گرفته شود.
دویرانی با بیان اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای احساس مسئولیت کرده و با پیگیری ها و نامه نگاریهایی که از استان انجام داده و با حمایت اداره کل اقدامات چشمگیری انجام داده است، اظهار داشت: امسال راه‌های ارتباطی این شهرستان با ۵ هزار تن آسفالت با اعتباری بالغ بر ۵ میلیون تومان لکه‌گیری شده و این روند ادامه دارد، همچنین برای روکش آسفالت و لکه‌گیری محور اصلی دندی به زنجان اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و کار در حال انجام است.
وی با اشاره له پروزه‌های در دست اجرای اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماهنشان افزود: امسال ۵۰ هزار متر گاردیل خریداری شده و در جاده‌های که نیاز به نصب گاردیل است نصب شده و هم اکنون نیز در برخی از محورها در حال نصب هستند، از دیگر اقدامات نصب تابلوها و حذف پیج‌های خطرناک در محورهای ینگجه سینار و زنجان ماهنشان هست، قرارداد راه روستایی خضر شاه و کوسج دندی منعقد شده و ادامه احداث راه روستایی خضر چوپان در حال انجام است و از دیگر برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده ای احداث جاده خیر آباد به چاراویماق با همکاری سپاه است.
*عدم پاسخگوی ماشین آلات راهداری ماهنشان در مقابله با بحران برف

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ماهنشان با اشاره به تجهیزات خودرویی گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ماهنشان با ۹۰۰ کیلومتر راه ارتباطی ۲۱ دستگاه خودرو سبک و سنگین دارد که در فصل های بارش و بارندگی برف ۶ دستگاه دیگر کرایه کرده و اقدامات برف روبی، بازگشایی، نمک پاشی را انجام می‌دهد.
دویرانی اظهار کرد: بازگشایی و برف روبی در حوزه استحفاظی ماهنشان ۱۵۰ روستا که حدود ۷۰ محور را شامل می شود انجام می گردد، که اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با این اندک خودروهای سنگین اولویت بازگشایی محور ها را از جاده‌های اصلی آغاز کرده و به جاده های روستایی بالای ۵۰ خانوار و … ادامه می‌دهد.
وی بیان کرد: مردم روستاهای ماهنشان باید در فصل زمستان به شرایط جوی دقت لازم را داشته باشند و تجهیزات و لوازم و آذوقه‌های خود را در اسرع وقت تهیه تا در بحران بارش برف و بسته بودن راه‌های ارتباطی با مشکل مواجه نشوند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جادهای ماهنشان گفت: در بازگشایی محورهای روستایی، ضمن اینکه اولویت بازگشایی روستاهای بالای۵۰ خانوار است، روستاهایی که بیماری دیالیزی و یا زنان باردار دارند نیز در دستور کار بازگشایی قرار می‌گیرند.
دویرانی از مردم روستاها خواست در شرایط بارندگی صعه صدر داشته و صبورانه اداره راهداری را در بازگشایی محورها یاری کنند و با خبرهای دروغین که بیمار دارند روند کار را برای نیروها سخت نکنند چرا که در صورت خرابی ماشین‌های گریدر و لودر زمان بازگشایی مسیرها را با تاخیر مواجه می‌کند.
وی افزود: مردم روستاهای بالا دست گاهی اوقات از کولاک های سنگین اطلاع نداشته و احساس می کنند در بازگشایی محورهای آنها کوتاهی شده است اما بخاطر اینکه برخی از محور های روستاها کوهستانی بوده و کولاک چندین روز آن منطقه را در بر می گیرد بلا فاصله بعد از بازگشایی محور مجدد مسدود می شود که لازم و ضروری است اهالی صبورانه با شرایط جوی کنار آمده و نیروهای راهداری را یاری کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*