۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1496
  • 07 نوامبر 2020 - 8:10
  • 581 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : زینب بالایی
۴۵ کیلوگرم زعفران در ماهنشان برداشت می شود+تصاویر
مدیر جهاد کشاورزی ماهنشان:

۴۵ کیلوگرم زعفران در ماهنشان برداشت می شود+تصاویر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: امسال پیش بینی می شود 45 کیلو گرم زعفران در ماهنشان برداشت شود.

عجملو در گفت و گو با خبرنگار خبرماهنشان اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع ۴۵ کیلوگرم زعفران از سطح مزارع این شهرستان برداشت شود، برداشت زعفران از اواخر مهر شروع شده و تا اواسط آبان ادامه دارد.

وی افزود: سطح برداشت زعفران در زمین های زارعی ماهنشان ۲۰ هکتار بوده و پیش بینی می شود بیش از ۳۰۰ میلیون تومان عاید کشاورزان شود .

مدیر جهاد کشاورزی ماهنشان گفت: کشت این محصول با توجه به رغبت کشاورزان این شهرستان و دوره زمانی آبیاری کوتاه مدت زعفران در ۸سال اخیر آغاز شده است.

عجملو اظهارداشت: کاشت این نوع محصول در ماهنشان با بهترین کیفیت و ارقام توانسته برای ۳۵ نفر کار آفرینی کند.

وی افزود: تسهیلات برای هر هکتار زعفران ۶۰ میلیون تومان می باشد.

استفاده بهینه از توانمندی‎های موجود در سطح شهرستان و افزایش تنوع محصولات و درآمدزایی کشاورزان برای توسعه کشت گیاه زعفران در این شهرستان اقدام مناسبی است که از سوی جهاد کشاورزی انجام شده است. در این راستا کارشناسان اداره جهاد کشاورزی اقدام به برگزاری کلاس‎ها و کارگاه‎های آموزشی، تهیه بذور استاندارد و انجام مشاوره و راهنمایی جهت کاشت، داشت و برداشت این محصول کرده اند .

می توان با اشاره به خواص دارویی این گیاه از جمله کاهش چربی، کلسترول، فشارخون، افزایش نشاط و شادابی پی به ارزش زعفران برد.

بسترهای بسیار مناسب آب، خاک و اقلیم مناسب در سطح شهرستان ماهنشان باعث شده برای توسعه کشت این طلای سرخ کشاورزان کم کم به کاشت این محصول روی بیاورند.

بر اساس گفته های کارشناسان اداره جهاد کشاورزی بهترین زمان کاشت زعفران متناسب با تنوع آب و هوای مناطق فصل بهار و خرداد ماه است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*